Závody teamgym – podzim 2019

Junior I

Na podzim jsme se zúčastnili celkem 3 závodů v klasickém teamgymu s družstvem Junior I. Jako první jsme vyrazili do Příbrami, kde jsme vybojovali 6. místo. O dva týdny později jsme jeli do Plzně a pozoooor – krásné 2. místo, konečně medaile, všichni štastní! 😊 Nakonec jsme jeli do Trutnova, kde jsme se umístili na 5. místě. Taky všichni šťastní, protože jak říkáme – nezáleží na umístění, důležitý je mít pocit, že jsme zacvičili dobře a že jsme se v trénincích snažili jak to jen šlo. Poslední dobou závodí čím dál víc družstev a musím tedy říct, že konkurence je obrovská a všechny týmy jsou fakt dobrý! 🤸‍♀️

Celý rok družstva junior I byl velmi úspěšný. Myslím, že děti byly vážně dobrý!!! Na všech závodech se nám podařilo umístit v první polovině (kromě MČR, tam se nám zrovna moc nepovedla pódiovka 🙈), což je pro nás jakožto oddíl z malého města fungující 4 roky prostě paráda 🤩

Tím skončila sezóna teamgymu pro junior I. Čtyři holky přechází od roku 2020 do družstva, které bude závodit za kategorii Senior. Do junior I přichází nové mladší posily, tak uvidíme, jak se nám bude dařit ve 2020.

Malý teamgym (= teamgym bez pódiové skladby – závodí se pouze na trampolíně a akrobacii)

S družtvem ročníky 2010-2013 jsme se zúčastnili závodu v malém teamgymu v Plzni. Pro některé to byli první závody. Závody se jim moc povedli (jako vždy 😏) a družstvo se umístilo na 4. místě.

Na další závody v malém teamgymu jsme vyrazili ke konci listopadu do Říčan na Blue Cup organizovaný TVT Motion Mnichovice. Tentokrát vyrazili 2 družstva, jedno ročníky 2012-2013 a druhé 2010-2011. V nejmladším družstvu závodily především děti, které chodí na gymnastiku teprve od září. Level roztomilosti byl 10 z 10 🤩 Nejmladší družstvo se umístilo na 4. místě.

Starší družstvo posílené o děti, které závodí v junior I se umístilo na 3. místě – jupííí medaile do sbírky jsou doma! 🤸‍♀️

Trio (Microteam)

Naši nejstarší závodili v roce 2019 v kategorii Microteam, též nazývaný Trio. Jedná se o závod pro družstva 3-5 lidí pouze na akrobacii a trampolíně.

Na podzim byl pro tuto kategorii vypsán závod pouze v Trutnově, kde se družstvo umístilo na 1. místě 👀👏👏👏 Konkurence byla veliká, o to větší radost!

Od roku 2020 už starších dětí bude víc, takže budeme moct zase závodit v klasickém teamgymu za kategorii Senior 🤸‍♂️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️

Byl to rok plný gymnastiky a úspěchů. Ale víte co, není to to nejdůležitější. Hlavní pro nás je, když to děti dělají rádi, samy cvičí kde můžou a gymnastiku milují ❤ A proto tu je náš oddíl, abychom děti nasměrovaly, jak gymnastiku dělat bezpečně, radostně a že pro závodění je potřeba přidat i trochu zodpovědného přístupu.

Tak zase v roce 2020 🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️

Posted in Závody, Závody Teamgym and tagged , .