1. ročník poháru města Kadaně v TeamGymu

Teamgym v Kadani? Už dávno!

Víkendy, jak už tomu tak bývá, jsou plné sportovních akcí. Už jste ale slyšeli o závodech v Teamgymu, které se konaly 15. 5. 2022 ve Sportovní hale Kadaň?

Teamgym je moderní druh gymnastiky, který se v 70. letech 20. století začal vyvíjet ve Skandinávii. Složen je ze tří disciplín – pohybová skladba, akrobacie a trampolína. Tým je složen minimálně z 6 a maximálně z 12 gymnastů či gymnastek.  Tým může být ženský, mužský nebo takzvaný mix, který je zastoupen jak muži, tak ženami. Každé nářadí je doprovázeno hudbou a má svá specifická pravidla. O správnosti provedení cviků rozhodují rozhodčí.

V Kadani se konal první závod v TeamGymu, a to rovnou závod Českého poháru České gymnastické federace. Závodů Českého Poháru je v tomto roce 5, kromě Kadaně proběhl v dubnu závod v Třebíči, dále nás čekají závody v Brně, v Příbrami a na závěr roku MČR v Plzni.

Úplně první kadaňské závody v Teamgymu pořádala gymnastika z DDM Šuplík Kadaň (oddíl TJ Pohyb a my Kadaň, z.s.). Z celého Česka se na závod sjelo 265 závodníků z 29 družstev. Družstva soutěžily v šesti různých kategoriích – Junior 0 (7-9 let), Junior I (7-11 let), Junior II (11-16 let), Senior B (16+ let). A dále v kategoriích vyšší úrovně Junior A (11-17 let) a Senior A (16+ let), kde mohli diváci shlédnout opravdu těžké skoky a dvojná salta vpřed i vzad v podání gymnastů, z nichž je mnoho členy českého reprezentačního týmu pro Mistrovství Evropy.

Kadaňská družstva měla zastoupení ve dvou kategoriích. V kategorii Junior 0 děti obsadily 3. místo. V kategorii Junior II náš tým vybojoval 5. místo z celkového počtu 10 týmů a na stupně vítězů chybělo pouhých 0,4 bodu.

V nejmladší kategorii Junior 0 první místo vybojovalo družstvo Spartak Trutnov. V kategorii Junior I i Junior II si zlatou medaili odvezla družstva TJ Chropyně. V kategorii Senior B první příčku obsadil Sokol Praha Královské Vinohrady. V kategorii Junior A zvítězilo družstvo FLIK – FLAK Plzeň, v kategorii Senior A – ženy družstvo TJ Bohemians Praha a v kategorii Senior A – mix si zlatou medaili odvezlo družstvo SK Frýdek-Místek.

Velký úspěch zaznamenal Maxipes Fík, který přišel předávat odměny nejmladším dětem. První závod v TeamGymu v Kadani se vydařil a všichni si ho moc užili. Děkujeme všem, kteří se na konání závodu podíleli ať už finanční podporou nebo přidáním ruky k dílu.