Školní rok 2022/2023 s Gymnastikou Kadaň

Školní rok 2022/2023 s Gymnastikou Kadaň

Školní rok utekl opět jako voda a byl jak jinak než plný tréninků, závodů a hlavně radosti. Gymnastika Kadaň předvedla své výkony na mnoha závodech během celého školního roku. Intenzivní tréninky se podepsaly na konečných výsledcích našich sportovců a dokonce to cinklo i medailemi.

Tréninkové období začalo ihned s koncem letních prázdnin, musely se znovu aktivovat svaly, ale také připomenout to, kde se před prázdninami skončilo. Nebyl však čas ztrácet čas, hned 5. listopadu se děti z kategorie Junior I vydaly na MČR v Plzni, pro mnoho dětí to byly první závody a tým se umístil na krásném 9. místě. Listopad je měsícem závodů, a tak jsme hned 12. listopadu odjeli tentokrát už se dvěma týmy, jak Junior I, tak Junior II do Trutnova. Protože děti rády drží při sobě, umístění obou týmu na stejném 8. místě, nikoho nepřekvapilo. Ještě večer po závodě jsme se přesunuli do Říčan u Prahy. Zde byl už připravený závod Blue Cup TVT Motion. Z Kadaně se k ostatním připojili ti nejmenší ze závodní skupiny – kategorie Junior 0. Všechny tři týmy byly moc šikovné. Junior 0 obsadilo 8. místo, Junior I 12. místo a Junior II 6. místo.

Po náročném závodním podzimu proběhla například oslava Vánoc, ale třeba i gymnastický nový rok. Tím nejdůležitějším byla příprava na jarní sezonu. Odpočaté děti už se do tělocvičny těšily. Začala práce na nových prvcích, ale také probíhalo zdokonalování toho, co už naučeno bylo. Gymnasté a gymnastky, které závodili na podzim v kategorii Junior II již překročili maximální povolenou obtížnost v této kategorii, a tak je čekal přechod do více profesionální kategorie Junior A. Do této kategorie jsme museli vylepšit povinné prvky v sestavě a trénovat vruty a dvojná salta, která jsou v této kategorii požadována a jejich neprovedení je trestáno srážkou bodů. Mimo běžných tréninků, byla potřeba přidat i nějaké další. Některé víkendy byly ve znamení trénování ve specializované tělocvičně Jojo Gym v Dobřichovicích.

Jarní závodní sezona započala v dubnu, konkrétně 15. dubna. Trenéři i děti vyrazily do Třebíče na závod českého poháru už o den dříve z důvodu vzdálenosti. Junior I obsadili 4. místo a děti z Junior A, které díky vyšší obtížnosti prvků postoupily z kategorie Junior II do Junior A, obsadily 5. místo. Ve stejný měsíc, přesně 29. dubna jsme pořádali závod českého poháru u nás v Kadani. I přes to, že to byla pro děti příjemná změna, protože nemusely nikam cestovat, nervozita byla o to větší. Na závodech bylo možné potkat dokonce Maxipsa Fíka, který poctivě fandil. Oba týmy se snažily a předvedly moc krásný výkon. Junior I s umístěním na 7. místě a Junior A s umístěním na 5. místě.

V květnu už se sezona blížila ke konci. Prvním závodem v měsíci bylo MČR v Olomouci.  Cesta na místo se uskutečnila opět o den dříve. Závod proběhl v sobotu 13. dubna. Tým Junior I skončil na 7. místě. Tým Junior A vyšplhal na 5. místo.

Posledním závodem letošní sezony byly mezinárodní závody v rakouském Dornbirnu 20. května. Tam se kadaňským sportovcům v konkurenci týmů z Rakouska, Německa, Itálie a Česka obzvlášť dařilo. Ačkoliv byli všichni nervózní a bohužel se závod neobešel bez úrazu, tak si tým Junior I odvážel medaili ze 3. místa a aby tým Junior A nebyl pozadu, vybojoval taktéž 3. místo a medaile vezli všichni pyšně domů.

Celý rok byl plný veselých, náročných a upocených chvilek a všichni se už teď těšíme na ten další sportovní rok. V tomto školním roce jsme měli ve všech čtyřech tréninkových skupinách plnou kapacitu a celkem navštěvovalo gymnastiku neuvěřitelných 100 dětí. Jsme rádi, že rodiče své děti ve sportování podporují a kromě dětí z Kadaně dojíždí na gymnastiku i třikrát týdně děti ze širokého okolí – Vejprt, Radonic, Března, Klášterce, Perštejna, Račetic…

Děkujeme všem trenérům a dětem za reprezentaci klubu, jmenovitě:

Junior A: Jaroslav Sadílek, Zuzana Bulínová, Zlata Vrtalová, Leona Loukotová, Aneta Beránková, Šimon Ondrejka, Anna Sentenská, Adéla Vybochová, Františka Kramarská, Anita Dušková ml., Karolína Šalamonová, Kristýna Kudláčková.

Junior I: Kateřina Schirlová, Kateřina Fabóková, Melanie Melicharová, Veronika Kasperová, Agáta Kožnarová, Michaela Řízková, Lucie Kusá, Mykhailo Zhovtoshtan, Jonáš Dubský, Lenka Phuong Thao Dinh.