Brněnský pohár 1. 6. 2019

V pátek 30.5. jsme se vydali na poslední teamgymové závody školního roku směr Brno, které pořádá KSG Moravská Slavia Brno a RC ČASPV Brno. Původní plán byl dva týmy – Junior I a Senior. Se seniorským jsme to bohužel nakonec kvůli zranění nedali, ale vize seniorského týmu do budoucna pořád je!

Takže jedeme jen s Junior I. Z 8-členného závodního týmu Junior I se nakonec 3 dny předem kvůli zranění stal jen 7-členný tým :(.

Ale i tak jsme odjeli! V pátek po škole rovnou ve 14:00 na autobus do Prahy, v Praze nám samozřejmě kvůli hustému provozu ujel vlak, takže jsme ještě na rychlo online zařídili místenky na další vlak, fakt jsme nechtěli stát až do Brna. Na nádraží jsme si hoďku počkali, konečně sedneme do vlaku a hlášení: „Vlak bude o 15 minut opožděn“. Doufali, jsme abychom do toho Brna dojeli ještě dneska. Naštěstí dojeli, sice někdy v 21:00… Došli jsme do tělocvičny, rozbalili karimatky a spacáky a šli rovnou spát.

Ráno brzo vstávačka a hurá do tělocvičny. Závody v Brně jsou specifický v tom, že jsou vždycky takhle na přelomu května a června a vždycky je venku krásně. Takže v té prosklené narvané hale je jak v sauně. Pokud si chcete naplánovat víkend a zaručit si hezké počasí – podívejte se, kdy bude Brněnský pohár. Ale děti nám nechte na závody! 🙂

V kategorii Junior I závodilo celkem 10 družstev a závod rychle ubíhal. Byla to příjemná změna, protože v téhle kategorii je obvykle družstev fakt hodně a masakr na MČR v podobně 18 družstev už byl fakt moc. Žádné videa ze závodů bohužel nemáme, nebyli lidi 🙂 Magda dělala rozhodčí, já s Kačkou jsme chytali a 7 dětí závodilo. Abych to shrnula, tak pódiovka na to, že jsme jí ve středu museli předělat na 7 lidí, byla dobrá, pochvala všem, kteří museli měnit pozice, že si to zapamatovali a zacvičili. Mohlo to být i lepší, ale to se pokusíme příště 🙂 Tumbling byl moc povedený. S trampolínou to už bylo trochu horší, je to zatím naše nejslabší nářadí. Teda, na tréninku, když nejdeme za sebou, tak to vypadá dobře, ale jak jdeme na závodech za sebou, tak najednou rozběhy jsou tak poloviční rychlostí a to už pak víme, že se z toho těžko něco skáče. Na tom potřebujeme víc zamakat, trénovat víc trampošku za sebou a nenechat se rozhodit nikým a ničím.

Tak závod skončil a zbývalo počkat na vyhlášení do 18:30. Co teď? Oběd směr centrum, tam všichni doplnili energii a vyšlápli jsme si na hrad Špilberk. Jednu výhodu tohle cestování veřejnou dopravou a čekání na vyhlášení má. Aspoň vidíme něco z města.

Volná chvíle na Špilberku

Vrátili jsme se na závod Junior II, po kterém konečně bylo vyhlášení. DDM Kadaň v kategorii Junior I – 5. místo! PARÁDA!!

Poté jsem rychle pobrali věci a se zbývajícími dětmi šli na vlak do Prahy, dál už nám nic nejelo. Autama jsme dojeli domů – příjezd ve 2 ráno, taky by ty závody mohli být blíž Kadani 😀

Každopádně děkujeme Morendě za uspořádání dalšího pěkného závodu (a krásné počasí :)).

Celkem jsme s Junior I zvládli ve školním roce 2018/2019 šest závodů v teamgymu! Byli jsme nahoře, byli jsme dole. Byly těžké tréninky a tréninky, kdy se dařilo. Ale pořád se snažíme posouvat. A na podzim bude pokračování – Plzeňský pohár, Příbramský pohár a pohár ČASPV v Trutnově.

Posted in Závody, Závody Teamgym.